Antiek olie verf  landschap 33cm bij 25 cm gesigneerd P Bodifee

Start bod: 65,00

Conditie object: Gebruikt

Resterende tijd:

Veiling eindigt op: 14 april 2024 14:10
Tijdzone: UTC+2

Start bod: 65,00

Reserve prijs is niet gehaald

Categorie:

Beschrijving

ohannes Petrus Paulus ‘Paul’ Bodifée (29 juni 1866 – 23 januari 1938) was een vooraanstaande Nederlandse kunstschilder en graficus, bekend om zijn landschappen en stadsgezichten in Overijssel, geschilderd in een stijl die nauw aansluit bij de Haagse School.

Geboren in Deventer als zevende van acht kinderen van deurwaarder Matthias Joseph Bodifée en Elizabeth Hendriks, volgde hij na de HBS een opleiding tot tekenleraar en later schilderlessen aan de Rijksakademie van beeldende kunsten. Hij opende een atelier in Nieuwer-Amstel en was actief lid van kunstenaarsverenigingen zoals Arti et Amicitiae en Pulchri.

Bodifée woonde van 1889 tot 1893 in Ravenstein als tekenleraar, verhuisde daarna naar Deventer, waar hij aan de HBS les gaf. Zijn huwelijk in 1896 met Rosa Elisa Leeuw, dochter van Henri Leeuw sr., resulteerde in vier kinderen en beïnvloedde zijn artistieke ontwikkeling. Zijn vroege werken omvatten studies van zeventiende-eeuwse Hollandse meesters en figuurstukken en portretten.

Later concentreerde hij zich op het schilderen van natuurtaferelen, vaak ‘en plein air’, en verkende hij de landschappen van Overijssel, vooral Salland en stadsgezichten zoals Deventer, Zutphen en Nijmegen. Hij ontwierp ook decors voor toneeluitvoeringen en deed grafisch werk, waaronder een aquarel voor het ‘Nationaal Huldeblijk’ ter ere van het regeringsjubileum van Koningin Wilhelmina.

Bodifée’s stijl kenmerkte zich door een vrij-impressionistische aanpak met een voorkeur voor groengrijze en blauwe tonen. Hij overleed in 1938, kort na zijn echtgenote. Zijn werk is te zien in Museum De Waag in Deventer en zijn archief is ondergebracht in het Stadsarchief en Athenaeumbibliotheek te Deventer.

Veiling Geschiedenis

2024-01-29 16:33Veiling gestart

Beoordelingen

Er zijn nog geen beoordelingen.

Wees de eerste om “Antiek olie verf  landschap 33cm bij 25 cm gesigneerd P Bodifee” te beoordelen

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *